out of words, out of date

coraz częściej próba artykulacji wydaje się nieudana już przed startem. ładne słowa leżą poskręcane w jelitach, przyklejone do ścian; nie dają się strawić i nie da się ich wyrzygać. mam wrażenie, że trwa to od lat i żaden cholerny koncern nie wynalazł na to tabletki.a ja bym chciała ładnie, tak jaki kiedyś, malować słowem i nadając blask temu, co i tak piękne samo w sobie.

no ale. jak ładnie pisać o skojarzeniu, które w środku dnia odciąga od pracy. o tym chwilowym niesmaku gdy perspektywa open space ponad krawędzią monitora wydaje się mdłą masą, lekko poruszajacym się kopcem mrówek albo robaczywym kształtem gówna wielkiego zwierza. jak mówić ładnie o tym, że wrażenie po sekundzie znika, by znowu ustąpić miejsca obojętności, czyli temu, co w tej sytuacji najlepsze i doskonale wpisane w finansowy gwarant codziennej stabilizacji.

już mnie nie rusza, że nie śpiewam. ani to, że jestem korporacyjna. ani to, że na nic nie mam czasu. ani to, że wokół tyle, tyle nijakości. nie rusza mnie to -  na zewnątrz, ale w tych czasach przecież chodzi o to, co na zewnątrz, prawda?

jednak, raz na jakiś czas organizm sobie radzi z niestrawnością. i wtedy pluję jadem i kąsam agresją. i znowu chcę iść pod prąd prosto w objęcia kłopotów.

totalnie romantyczny anachronizm.

nie dość, że out of words to jeszcze out of date
 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „out of words, out of date

  1. ~semper pisze:

    Jakbym słyszała mojego Marcina… Tylko on potrafi nawet gorzej… Obydwoje jesteście wyrodnymi dziećmi korporacji ;) I nawet rocznik prawie ten sam, więc dla coraz niższej średniej wiekowej korporacyjnej faktycznie trochę out of date :)
    Ale tu nie o metrykę chodzi, tylko o głowę. Na tym sprzęcie chyba po prostu nie da się zrobić update’u z obecnego systemu operacyjnego i stąd te spięcia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>