bogactwo naturalne

Na środowych spotkaniach słyszę, że jedyną wartością jest Niematerialne. ‘Wartościowe jest to, co mamy właśnie tutaj. Relacje.’  Zdaje się, że to kiedyś pisałam: rodzimy się, dorastamy, odchodzimy. Bogatsi o ludzi rozumiemy, że poza nimi nic nie było ważne.

Kiedyś, w tomiku Piotrka Macierzyńskiego przeczytałam: ‘chciałbym zmarnować życie na pisanie wierszy’ – czy coś w tym stylu. Wczoraj prezes ‘Startu’ mówił, że pisanie bloga jest bez sensu. Cóż, ja chcę marnować życie na pisanie bloga. W ten sposób mówię do moich przyjaciół i znajomych, których nie mogę spotkać, bo są w Stanach, w Irlandii, w Anglii, w cały świat. Przede wszystkim jednak mówię w ten sposób do siebie. Półsłówkami, symbolami, metaforą za nie-sforą. Znaki, które nie będą odczytane bez klucza, bo ten płynie we mnie i zrozumieć go można .. jedynie w kontakcie bezpośrednim. Często post factum.

Tak, jeśli niemożliwy jest kontakt bezpośredni, dobry chociaż taki.  Mój blog – wieloletni, sentymentalny monodram. Pocztówka z przeszłości, zdumienie nad doświadczeniem, które przychodzi w międzyczasie. Pomaga zbliżyć się do pełni, daje tło, bez którego Teraz i Tutaj pozostaje wyrwane z kontekstu.

O ósmej rano Słońce dotyka ramion, poranna wilgoć parku oplata nogi. W ciągu czterdziestu minut trzy parki i pół miasta, zwykła droga do pracy dzisiaj niezwykła. Chcę marnować życie na niezłą jazdę. Chociażby rowerem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „bogactwo naturalne

  1. maszka pisze:

    słowo „marnować” mi tu kompletnie nie pasuje. W żadnym przypadku :)

  2. mm pisze:

    …tak, i na machanie nogami, siedząc na zbyt wysokim krzesełku, też tak chcę marnować życie… :))

  3. K. pisze:

    Bardzo lubię to zdanie sprzed kilku lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>